Kronika

Nga dhuna në familje te bastet, policia aksion në Tiranë, 6 të arrestuar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:05 - 06/02/21 |
mapo.al

Bien në prangat e Policisë së Tiranës 6 shtetas, njëri prej tyre i shpallur në kërkim kombëtar.


Ata janë arrestuar për krime të ndryshme, që nga dhuna në familje deri te ushtrimi i lojërave të fatit në mënyrë të paligjshme.


Specialistët për Hetimin e Krimin në Komisariatin e Policisë Nr.1, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve: G. D., 40 vjeç, banues në Tiranë, pasi në rrugën “Kadri Kërciku”, ka vjedhur një shumë parash në banesën e shtetasit E. I. O. H., 40 vjeç, banues në Tiranë, sepse në mënyrë sistematike ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëjetueses së tij të cilës i’u plotësua kërkesë-padia për lëshimin e urdhërit të mbrojtjes së menjëhershëm.

Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Nr.4, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit S. D., 43 vjeç, pasi në rrugën “Bardhyl”, në ambientet e brendshme të një lokali në administrim prej tij u kap duke ushtuar aktivitet të paligjshëm të lojërave të fatit. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një kompjuter dhe 1 aparat celular” – njofton policia.Po ashtu u ndalua edhe shtetasit A. H, 25 vjeç, i shpallur në kërkim për veprën penale “Dhuna në familje”.Nga specialistët e Qarkullimit Rrugor u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve: A. H., 22 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin pa lejen përkatëse; A. H., 36 vjeç, pasi u kap në flagrancë duke drejtuar mjetin në gjendje të dehur.

Materialet iu dërguan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas