Aktualitet

Nga e hëna, mësimi pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve mësimore


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:28 - 01/10/21 |
mapo.al

Ministrja e Arsimit Evis Kushi, përmes një video-mesazhi në rrjete sociale, njoftoi se duke nisur nga dita e hënë, procesi mësimor do të zhvillohet normalisht, pa turne.


Ministrja Kushi theksoi se orët mësimore do të jenë të plota. Përgjegjësia që bie mbi të gjithë ne, është respektimi i masave anti-COVID tha ministrja Kushi.


Njoftimi
👉 Ministrja e Arsimit dhe Sportit Evis Kushi, mesazh të rëndësishëm:
🏫Duke filluar nga dita e hënë e javës së ardhshme, në të gjitha shkollat e vendit, do të zhvillohet mësim normal, pa turne dhe me kohëzgjatje normale të orëve mësimore👩🏻‍🏫🧑‍🏫
🔴 Por, përgjegjësia jonë e përbashkët është edhe më e madhe për të zbatuar masat e nevojshme që mbrojnë shëndetin e të gjithëve:
✔️vazhdimi i procesit të vaksinimit💉
✔️mbajtja e maskave😷
✔️dezinfektimi i mjediseve🧴
✔️ruajtja e higjienës🧼
në mënyrë që mos të jemi të detyruar t’i rikthehemi më skenarit të mësimit me turne.
Faleminderit të gjithëve dhe suksese🙏

Lexo edhe :  VIDEO/ Rama merr dozën e tretë të vaksinës dhe bën paralajmërimin e fortë


1Etiketa: , , ,

Pas