Aktualitet

Nga Kim me Veliajn te festa e ambasadorit italian, çfarë s’u pa dje në Fan Zone


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:04 - 12/07/21 |
mapo.al

Tirana “Fan Zone” që prej nisjes së Europianit është kthyer në një stadium.


Finalja e “Euro 2020” mes Anglisë dhe Italisë krijoi mbrëmjen e djeshme një atmosferë të zjarrtë edhe në Tiranë.


Qindra tifozë të dy ekipeve kishin dalë në shesh, me flamuj anglezë dhe italianë, për të mbështetur ekipet e zemrës. Por dje nuk munguan as personazhet e njohur.Kryebashkiaku Erion Veliaj ishte bashkë me ambasadoren amerikane Yuri Kim dhe deputeten Blerina Gjylameti në një tavolinë teksa kanë postuar edhe një selfie sëbashku.I pranishëm ishte dhe ambasadori Italian në vendin tonë që gëzoi nga Tirana titullin kampion Europe.Sheshi “Skënderbej” ishte dje dhe vendi i preferuar për të gjithë yjet e artit dhe të shobizit shqiptar të cilët preferuan që finale ta shihnin në Tiranë.

1


Etiketa: , , ,

Pas