Kronika

Nga Shkodra në Gjirokastër – 13 viktima nga koronavirusi në 24 orët e fundit


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:25 - 21/11/20 |
mapo.al

13 qytetarë kanë ndërruar jetë ditën e sotme nga koronavirusi.


Ministria e Shëndetësisë njofton se në 24 orët e fundit, kanë humbur jetën 13 qytetarë me Sars-Cov2 pozitiv në spitalet COVID: Pesë qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Gjirokastra, 2 nga Fieri, 2 nga Lezha dhe 2 qytetarë nga Shkodra, të moshave 54-82 vjeç.


Një ditë më parë ishin 15 viktima nga COVID-19. Në total numri i viktimave nga koronavirusi në vendin tonë ka arritur në 685.

Sot MSH raportoi 737 raste të reja të infeksionit me një renië të lehtë krahasuar me një ditë më parë ku u regjistrua shifra rekod prej 836 infektuarish.LEXO EDHE:


Lajmi i Fundit/ 737 raste nga koronavirusi në Shqipëri dhe 13 vdekje

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas