Aktualitet

Nga sot Kosova dhe Shqipëria pa Roaming, kuvendi voton rezolutën


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:26 - 30/05/18 |
mapo.al

Me 69 vota pro dhe një abstenim, Kuvendi i Kosovës ka miratuar sot rezolutën për heqjen e Roaming-ut me Shqipërinë.


“Nga tash, Kosova dhe Shqipëria pa Roaming


Falënderoj të gjithë deputetët që votuan rezolutën që e paraqita në emër të PSD-së për ta hequr Roaming-un në mes Kosovës dhe Shqipërisë. Tash e tutje do të komunikojmë me njëri tjetrin sikurse brenda vendit, pa shpenzime shtesë. Shpresoj që Qeveria e Kosovë do t’i filloj punimet sa më shpejtë për zbatimin e plotë të kësaj rezolute të votuar nga Kuvendi i Kosovës”, shkruan Dardan Molliqaj në emër të PSD.Rezoluta e votuar nga deputetët e Kosovës u propozua në Kuvend nga grupi parlamentar i Partisë Socialdemokrate./SCAN
1
Etiketa: , , ,

Pas