Aktualitet

Nga sot WhatsApp nuk do të funksionojë më në miliona celularë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:55 - 01/02/20 |
mapo.al

Aplikacioni WhatsApp nuk do të funksionojë më në miliona celularë nga 1 shkurti i vitit 2020. Shërbimin e mesazheve të WhatsApp nuk do ta kenë pajisjet Andriod dhe iPhone të cilat kanë një sistem të vjetëruar.


WhatsApp deklaroi se ky vendim ishte i nevojshëm për të mbrojtur sigurinë e përdoruesve të saj. Celularët që kanë një sistem Andorid 2.3.7 ose më të vjetër, si dhe ato iPhone me sistem IOS 8 ose më të vjetër, janë të prekura nga ky azhornim.


Sistemet operative për të cilat WhatsApp po heq mbështetjen e saj, janë sisteme të cilat nuk janë rifreskuar ose instaluar më në pajisjet e reja.

Shumica e përdoruesve thjesht do të jenë në gjendje të rifreskojnë sistemin e tyre operative në mënyrë që të vazhdojnë të përdorin shërbimin e mesazheve.1
Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas