Aktualitet

Ngjarja në Elbasan – Kim përforcon mesazhin e SHBA: Politikanët larg dhunës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:40 - 21/04/21 |
mapo.al

Ambasadorja Yuri Kim ka përforcuar mesazhin e Shteteve të Bashkuara, që liderët politikë të ushtrojnë përmbajtje kundrejt masakrës në Elbasan, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë.


Në një postim në “Twitter”, Kim përsërit 4 ditë larg zgjedhjeve deklaratën e 26 Marsit, që udhëheqësit të refuzojnë dhunën.


Ajo thekson se Ambasada Amerikane do të vazhdojë të monitorojë nga afër situatën, teksa i bën thirrje organeve të drejtësisë të hetojnë, identifikojnë dhe dënojnë autorët e ngjarjes.

Postimi i Yuri Kim në “Twitter”:LEXO EDHE:

“Po blejnë vota”- Dinamika e ngjarjes së Elbasanit nga denoncimi i PD te vrasja

1


Etiketa: , ,

Pas