Aktualitet

Ngjarja në Elbasan – Rama me mendjen tek fitorja: S’e humbasim qetësinë!


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:12 - 21/04/21 |
mapo.al

Kryeministri Edi Rama ka reaguar 4 orë pas masakrës së Elbasanit, ku mbeti i vrarë 56-vjeçari Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 të tjerë, mes tyre një punonjëse policie.

Në një postim në “Twitter”, Rama shkruan se “dëshpërimi i humbësve nuk duhet e nuk do të na bëjë të humbasim as qetësinë, as durimin, as besimin se 25 Prilli do të sjellë bashkimin e shqiptarëve.”


Rama thekson se ky bashkim do të ngjisë Shqipërinë në majën e merituar si dhe do të sjellë ndëshkimin kuptimplotë të forcave që duan të ribëhen “gjarpër”, duke iu referuar kështu opozitës.

Postimi i kryeministrit Edi Rama në “Twitter”:LEXO EDHE:

“Po blejnë vota”- Dinamika e ngjarjes së Elbasanit nga denoncimi i PD te vrasja

 

1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas