Aktualitet

Ngjarje e rëndë në Kosovë – 12 të plagosur nga shpërthimi i një bombole gazi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:59 - 29/12/20 |
mapo.al

Kosovë – Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në fshatin Preoc, Komuna e Graçanicës, afër Prishtinës.


Policia e vendase njoftoi se 12 persona janë lënduar nga shpërthimi i një bombole gazi.


Policia tha se incidenti ka ndodhur rreth orës 12:00, në një objekt në rrugën Prishtinë-Ferizaj, dhe se të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor në Qendrën Emergjente në Prishtinë.Ejup Govori, mjek përgjegjës i ndërrimit në Qendrën Emergjente të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, tha se shtatë prej 12 pacientëve janë me djegie.
“Kryesisht djegiet janë në fytyrë dhe shuplaka; djegiet janë relativisht të shkallës së lartë – shkallës së dytë dhe të tretë. Për shkak të djegies së lartë, pacientët janë pranuar në kirurgjinë plastike. Ata momentalisht janë duke u trajtuar nga kirurgët plastikë”, tha Govori.

Lexo edhe :  Targat/ Vuçiç flet për marrëveshjen: Letrat ngjitëse, sukses i madh i Serbisë


Govori po ashtu tha tre raste janë me lëndime të kokës, por që nuk janë të rënda.

Policia e Kosovës tha se në vendin e ngjarjes kanë dalë zjarrfikësit dhe të gjitha njësitë e nevojshme policore për ekzaminimin e vendit të ngjarjes.

Policia po ashtu tha se autoritetet kompetente janë duke punuar për t’i sqaruar të gjitha rrethanat që kanë të bëjnë me rastin.

1


Etiketa: , , ,

Pas