Aktualitet

Ngoo i jep “dy grushte” Skënderbeut, Tirana afrohet me titullin pas 11 vitesh
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:18 - 28/06/20 |
mapo.al

Tirana është pranë shpalljes kampione dhe përballë Kukësit, ndeshjen e ardhshme, mund të mbyllë llogaritë duke siguruar një trofe që e pret prej 11 vitesh (2009 hera e fundit).Do të ishte kampionati i 25-të në vitin e 100-vjetorit të themelimit të klubit.


Meritë për këtë afrim me trofeun (matematikisht) ka sidomos Michael Ngoo me dy gola në Korçë, duke përmbysur Skënderbeun që e nisi mjaft mirë me rrjetën e Mensah.Por, bardheblutë nuk bënë gabimin në Durrës dhe reaguan mjaft mirë, por vetëm në pjesën e dytë dhe brenda 6 minutash, anglezi përfitoi nga shpërqëndrimet e mbrojtjes bardhekuqe, duke dërguar topin në rrjetë.1
CLOSE
CLOSE
Pas