Kryesore

“Ngrica dhe mjegull” – Parashikimi i motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:41 - 09/04/21 |
mapo.al

Sot në vend do të vijnë në qarkullim masa ajrore të qendrueshme.

Moti përgjithësisht do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë maleve.


 

Në zonat luginore parashikohet mjegull e përkohëshme, ndërsa në zonat malore prani e ngricave në rrugë për shkak të temperaturave negative.Era do të fryjë veriperëndim-juglindje e lehtë e mesatare në bregdet duke u pasuar nga 2 dhe 3 ballë.


Temperaturat parashikohen në:
zonat malore -3°C deri në 8°C
zonat e ulëta 3°C deri në 17°C
zonat bregdetare 4°C deri në 17°C

1


Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas