Humor

Nicklas Bendtner lë nam në stërvitje, nuk di të shënojë (VIDEO)

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:30 - 05/09/19 |
mapo.al

Nuk dihet nëse drejtuesit e Copenhagen janë bërë pishman që kanë shpenzur miliona euro për të pasur Bendtner në ekip. Danezi është konsideruar si lojtari më i dështuar në historinë e futbollit, duke marrë edhe epitetin “Lordi”, me kuptimin ironik anglez, që shënon dhe fiton trofe qyl.


Formën e tij të dobët, ish-sulmuesi i Juventusit dhe Arsenalit e ka treguar edhe në stërvitje me klubin danez. I vetëm përballë portierit, Bendtner gjen rrallë herë shënjestrën, teksa goditjet jashtë kuadradit ishin të shumta.

Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas