Aktualitet

Nis Kongresi i PS, mesazh nga Nano: Mandati i tretë, frymëmarrje për Shqipërinë


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:26 - 12/06/21 |
mapo.al

Ish-kryeministri i Shqipërisë dhe lideri historik i PS-së Fatos Nano, i është drejtuar Kongresit të Partisë Socialiste përmes një videomesazhi, ku ka uruar të gjithë socialistët, për 30-vjetorin e lindjes së partisë më të madhe në vend.


Nano theksoi se fitorja e mandatit të tretë nga PS, është frymëmarrje për Shqipërinë.


Nano vlerësoi se PS tashmë e ka si objektiv madhor për vendin, integrimin në BE të Shqipërisë.“Kam drejtuar Shqipërinë, kur PS e bëmë parti të parë në vend. Ky është përvjetor që na jep krenari të gjithëve. Në 30 vjet kemi ruajtur traditat më të mira, duke ecur me hapin e kohës. Jemi sot e vetmja forcë politike, duke formuar lidershipe të reja. Përshëndetje Edi, ta kalojmë stafetën, duke pasur breza që europianizojnë Shqipërinë.

Lexo edhe :  Protesta dje në PD, Rama: E rëndë për Shqipërinë, të huajt u habitënFitorja e mandatit të tretë të PS frymëmarrje për shqiptarët. Ju uroj të gjithëve suksese. Të vazhdojmë reformat, që të bëjmë Shqipërinë pjesë të BE-së. Do të vazhdojmë punën me korrektësi dhe kam besim se me Ramën dhe me bekimin e Zotit do të përmbushim objektivat. Të vazhdojnë ditët e bardha për Shqipërinë. Gëzuar Përvjetorin Historik”, deklaroi Nano.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas