Aktualitet

Nis mblidhja e Kryesisë së PD, shqyrton kandidaturat për kryetar


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 18:34 - 23/05/21 |
mapo.al

Ka nisur mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike.


Raportohet në media se në mbledhjen e Kryesisë mungon kreu demokrat, Lulzim Basha.


Mësohet se Basha nuk është në këtë mbledhje, për shkak të konfliktit të interesit.Basha ka autorizuar dy nën/kryetarët dhe Sekretarin e Përgjithshëm, Gazmend Bardhin për të drejtuar mbledhjen.Kjo mbledhje ka në rend të ditës, shqyrtimin dhe më pas miratimin e kandidatëve për kryetar të PD-së.Kandidatët për kryetar të PD-së janë nëntë.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas