Aktualitet

Nis moti ekstrem: Dëbora fillon të mbulojë zonat malore

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:36 - 22/03/18 |
mapo.al

Moti ekstrem, që paralajmëroi sinoptikani grek Arnautoglu për Shqipërinë, ka nisur në veri të vendit.


Reshjet e dëborës po bien edhe në zonat e banuara, por problemi më i madh është era e fortë në rrugë.Situata paraqitet e ngjashme në Rrugën e Kombit, në aksin nga Kukësi në Dibër dhe nga Kukësi në Tropojë.


Aksi rrugor Bulqizë-Peshkopi kalohet pa zinxhirë, por me vështirësi për shkak të erës së fortë dhe ngricave.

Edhe aksi Qafë e Buallit-Krastë kalohet pa zinxhirë, por ka prani të ngricave. Ndërkohë, aksi Ura e Çerenecit-Steblevë mund të kalohet pa zinxhirë.

Trashësia e dëborës ka arritur në orët e para të ditës deri në 20 centimetra.


Etiketa: , ,

Pas