Kronika

Nis sezoni i kanabisit, sekuestrohen 2500 rrënjë në Peqin

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:02 - 12/05/20 |
mapo.al

Trafikantët e drogës në Shqipëri kanë nisur kultivimin e kanabisit. Në fshatin Pajovë të Peqinit janë sekuestruar  2500 rrënjë hashashi nga policia. Në pranga ka rënë një i ri i identikuar si M.Kulla.


Po kështu është shoqëruar edhe një vajzë, 30 vjeç, me inicialet V.M.


Droga ishte mbjellë në një zonë malore për ti shpëtuar kontrolleve të policisë.


Prej disa javësh raportohet se dhjetëra parcela me kanabis janë mbjellë në vend. Edhe në Përmet është zbuluar një parcelë me hashash, po kështu dhe në Krujë.


 


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas