Kryesore

Nis takimi Rama-Macron në Paris (VIDEO+FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:57 - 22/03/21 |
mapo.al

Nis takimi i Presidentit të Francës, Emmanuel Macron me kryeministrin Edi Rama në Paris


Pas takimit dypalësh Presidenti Macron dhe kryeministri Rama do të drekojnë në Pallatin Elysee.
Nuk dihet se për çfarë temash do të diskutohet mes Presidentit francez dhe kryeministrit shqiptar, duke qenë se në lidhje me takimin, nuk ka asnjë njoftim nga palët.Vlen për t’u përmendur se takimi i fundit i kryeministrit Rama në Francë daton më 15 maj të vitit 2018-ës.1


Etiketa: , , , ,

Pas