Aktualitet

Nishani: Basha t’i bëjë aktin e fundit të mirë PD-së, të largohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 22:08 - 16/05/21 |
mapo.al

Bujar Nishani i ka kërkuar Lulzim Bashës të dorëhiqet nga posti i kryetarit të PD në mbledhjen e Këshillit Kombëtar


Nishani ka deklaruar se për të shpresuar në fitore, duhet dorëheqje e kryetarit dhe sipas tij Basha duhet ti bëjë aktin e fundit të mirë PD-së.


Më tej Nishani thotë se duhet reformim në PD, teksa ka deklaruar se pranoi të bëhet pjesë e Komisionit të Verifikimit të Kandidatëve pasi besonte në parime.Ai ka thumbuar Bashën duke thënë se shqiptarët nuk të votojnë kur nuk respekton as ‘kushtetutën’ e PD.“Z .Basha duhet ti bëjë aktin e fundit të mirë PD-së. Të largohet. Vetëm duke u larguar kryetari mund të krijohet shpresa se ne mund të fitojmë. Kush nuk e njeh situatën në bazë, nuk e njeh realitetin dhe nuk mund të gjykojë punën e demokratëve.”-ka thënë Nishani.

Lexo edhe :  Deputeti i PD "shkrin" së qeshuri demokratët dhe socialistët në Kuvend (VIDEO)


LEXO EDHE: 

Nishani në Këshillin Kombëtar: PD në dëshpërim, s’fitoi përballë gangsterëve

 

1


Etiketa: ,

Pas