fbpx

Politika

Nishani: Qeveria e krimit drogës dhe korrupsionit na la jashtë Europës

               Publikuar në : 20:23 - 26/06/18 |
mapo.al

Pas vendimit të vendeve anëtare të BE-së, për mos hapjen e negociatave me Shqipërinë, ka reaguar edhe ish-kryeministri Bujar Nishani.


Ish-kreu i shtetit shkruan se të gjitha fajin për mos çeljen e negociatave e ka Shqipëria.Sipas tij krimi qeveritar, droga, korrupsioni na lanë edhe këtë herë jashtë Europës:


Një qeveri që bleu votat me para të pista !

Nje qeveri që ja kaloj pushtetin real, bandave kriminale !

Një qeveri që ktheu korrupsionin si tregues “të zotësisë” !

Një qeveri që varfëroj e i vrau edhe shpresën shqiptarëve !

Një qeveri që hyri në Historinë e Shqipërisë si “narkoqeveria” !

Një qeveri që qesh pse shqiptarët marrin rrugët e kurbetit !

Një qeveri që mendon se mund të blej këdo dhe kur të dojë !

Një qeveri që nuk di se ç’është qeverisja !

Na la përsëri e përsëri larg Evropës !!!!


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas