Ekonomi

Nisin fluturimet Tiranë–Dortmund: Wizz Air filloi sot operimin e destinacionit të ri


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:02 - 30/10/18 |
mapo.al

Wizz Air, shoqëria ajrore më e madhe me kosto të ulët në Evropën Qendrore dhe Lindore, filloi sot fluturimet e reja që lidhin Tiranën me qytetin gjerman të Dortmund.


Destinacioni me tarifa të ulëta fillon me dy fluturime javore, të martave, dhe të shtunave. Shitjet e biletave kanë filluar nëpërmjet faqes zyrtare të kompanisë. Fluturimi i parë u shoqërua me një ceremoni në Aeroportin Ndërkombëtar të Tiranës.


“E çmojmë bashkëpunimin tonë me Wizz Air. Gjatë dy viteve të fundit, kjo kompani ka rritur numrin e shërbimeve në Tirana International Airport me tre destinacione të reja: Budapest, Londër dhe tani, Dortmund. Lajm i mirë për të gjithë. Destinacione të tjera na presin, ndërkohë që Gjermania është më afër”, tha Drejtori i Përgjithshëm Ekzekutiv i Tirana International Airport, Dr. Rolf Castro-Vasquez.Andras Rado, Menaxher i Komunikimit në Wizz Air, u shpreh: “Ne kemi kënaqësinë të njoftojmë operimin e një destinacioni tjetër interesant nga Tirana i cili lidh Shqipërinë me qytetin e mrekullueshëm të Dortmund në Gjermani, një destinacion perfekt për një shkëputje në fundjavë. Dortmund është një mundësi shumë e mirë që klientët tanë të shijojnë një kulturë spektakolare në një qytet të gjallë, me birrari të paharrueshme dhe muze shumë të bukur”.

Lexo edhe :  Gjysma e Tiranës në errësirë, reagon OSSH: Ja zonat pa energji elektrikeVendet për fluturimet nga Tirana drejt Dortmundit, janë në dispozicion në www.wizzair.com me çmime duke filluar nga 19.99 Euro, sipas tarifave të publikuara ne faqen zyrtare të kompanisë. Çmimi i referohet një fluturimi dhe përfshin edhe taksat, njofton Wizz Air. Dortmund është i famshëm për skuadrën e tij të futbollit, Borussia Dortmund, dhe për arsye të lidhjes së tij me futbollin, është përzgjedhur si qendra e Muzeut Gjerman të Futbollit. Qyteti ështe i mbushur me kisha dhe muze artistikë për të apasionuarit pas artit. Më parë një zonë rurale, tashmë është një vend për industritë e teknologjisë së zhvilluar dhe birraritë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas