Aktualitet

Një 40-vjeçar humbi jetën, pushuesit në Velipojë protestojnë: S’ka roje plazhi


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:54 - 13/06/21 |
mapo.al

Një 40-vjeçar humbi jetën dje në Velipojë duke u mbytur në det. Ndërsa sot, pushuesit nga Kosova po protestojnë.


Ata denoncojnë se ambulanca dje ka mbërritur me vonesë në vendngjarje, pasi sipas tyre nëse s’do kishte vonesa, pushuesi mund të kishte shpëtuar.


Protestuesit i bëjnë thirrje qeverisë dhe bashkisë që të marrin masa. Më tej ata theksojnë se rojet bregdetare nuk ka, ndaj duhet të merren masa.

10


Etiketa: ,

Pas