Aktualitet

“Një ditë do luajmë bashkë në qiell” – Pele reagon i pari me mesazh prekës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:13 - 25/11/20 |
mapo.al

Kampioni i botës në 1986 Diego Maradona është ndarë nga jeta për shkak të një krize kardiorespiratore, ndërsa ishte duke u rikuperuar pas një operacioni në tru.


Shumë klube kanë shprehur nderimin e tyre për simbolin argjentinas e nuk mund të bënte ndryshe legjenda braziliane e futbollit Pele:


“E sigurtë është se një ditë do të luajmë futboll bashkë në qiell”, ka shkruar Pele në një komunikatë të shkurtër.Pele e Maradona janë konsideruar më të mirët e të gjitha kohërave. Të dy kanë luajtur një rol jetësor për vendet e tyre respektive.
Maradona ka ndihmuar Argjentinën të fitonte Kupën e Botës në 1986, ndërsa Pele e ka fituar trofeun tre herë. Të dy legjendat janë shfaqur shumë herë bashkë dhe kishin një respect e miqësi të madhe për njëri-tjetrin.1


Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas