Aktualitet

Një grua kandidate për bashkinë e Durrësit? Ja emri që diskutohet


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 10/05/19 |
ro ot

Në 24 orët e fundit emri më i përfolur për Bashkinë e Durrësit është Valbona Sako, aktualisht drejtore e Tatimeve në Durrës. Sonte vendosen të gjithë emrat e kandidatëve për 61 bashkitë e vendit, ndërsa neser dalin zyrtarisht.


Aktualisht në selinë e PS-së vazhdon takimi i Edi Ramës me drejtuesit politik të qarqeve. Po kështu në mbledhje janë kryetari i grupit parlamentar Taulant Balla dhe kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi.


I pari në takim ka hyrë drejtuesi politik i qarkut të Durrësit Vangjush Dako, i cili këtë herë nuk do të rikandidojë për bashkinë e këtij qyteti. Emri më i përfolur është Valbona Sakos. Më herët është përfolur dhe drejtori i Ujësjellësit Kovaçi.
Në foto Valbona Sako
1
Etiketa: , , ,

Pas