Aktualitet

Një i dyshuar me koronavirus në qytetin e Lushnjes, niset me urgjencë drejt Tiranës

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:07 - 29/03/20 |
mapo.al

Një tjetër i dyshuar me koronavirus në qytetin e Lushnjes. Janë dezinfektuar stafi dhe mbulanca pasi këtë mëngjes kanë sjellë në spital një të sëmurë të dyshuar me koronavirus nga Grabjani, njësi administrative e bashkisë Divjakë.


Personi është nisur për në Tiranë për mjekim më të specializuar si dhe për tu konfirmuar përmes analizave nëse ka apo jo nga COVID-19.


Në Lushnje janë vetëm katër raste të konfirmuara nga kjo sëmundje, ku një 64-vjeçar ka humbur jetën deri tani.
Etiketa: ,

CLOSE
CLOSE
Pas