Kryesore

Një linjë hekurudhore po rimëkëmbet: Rama publikon videon

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 09:56 - 09/10/18 |
mapo.al

Hekurudhat duken sikur janë harruar nga qeverisjet në Shqipëri. Por kryeministri Edi Rama ka publikuar sot një video nga punimet në linjën hekurudhore Fier-Vlorë, prej disa vitesh në gjendje të amortizuar.


Prej disa muajsh kjo hekurudhë po rikonstruktohet, ndërsa sipas kryeministrit do të krijojë frymëmarrje të re në lëvizjen e pasagjerëve dhe të mallrave duke shmangur transportin rrugor dhe duke ulur kostot.


“MIRËMËNGJES 😃
dhe me këto pamje nga kantieri i punës për rimëkëmbjen e linjës hekurudhore Fier-Vlorë që do të krijojë frymëmarrje të re në lëvizjen e pasagjerëve dhe të mallrave duke shmangur transportin rrugor dhe ulur ndjeshëm kostot, ju uroj një ditë të mbarë 👷♂️🚧🚊”.(m.k/BalkanWeb)


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas