Bota

Një tjetër dasmë luksoze në oborrin e ‘Windsor’-ve dhe plot të ftuar VIP, ja kush u martua…


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 15:46 - 12/10/18 |
mapo.al

Oborri mbretëror britanik ka qenë sërish në qendër të vëmendjes këtë të premte, për shkak të dasmës së mbesës së Mbretëreshës Elisabeth II, Princeshës Eugenie dhe partnerit të saj të hershëm, Jack Brooksbank, një tregtar vere, ceremoni kjo e zhvilluar në “Windsor”.


Ceremonia, sidoqoftë është shoqëruar nga ankesa për koston e saj, ndërkohë që personazhet kryesore përpiqeshin të kapnin shkëlqimin e dasmave mbretërore të mëparshme.


Dita e madhe për të nëntën në linjën e fronit britanik dhe Jack Brooksbank, një i zakonshëm me miq me gjak blu, vjen pas dasmës si në përralla të Princit Harry dhe Meghan Markle, të mbajtur në maj.Kjo ceremoni u ndoq nga masat e adhuruesve dhe u pasua me muaj jehonë në media, me tituj gazetash dhe histori televizive në lidhje me aktoren amerikane, që me sharmin e saj pushtoi oborrin mbretëror.Dasma e së premtes, ndoshta nuk mundi të arrinte të njëjtën lartësi, për shkak të rolit të Princeshës Eugenie në jetën publike britanike.Familja mbretërore dhe personalitete të famshme ishin mes 850 të ftuarve në ceremoni.

Nusja u shoqërua nga babai i saj, Princi Andrew, nën sytë e gjyshes, Mbretëreshës Elisabeth II.

<
>
4978672-6268303-image-a-28_1539326601558 4979098-6268303-image-a-42_1539328551084 4980178-6268303-image-a-101_1539331852358 4980236-6268303-image-a-104_1539331890072 4980432-6268613-Pixie_Geldof_and_George_Barnett_arrive_at_the_grounds_of_Windsor-m-11_1539333999430 4980722-6268613-Comedian_Jimmy_Carr_arriving_at_Windsor_castle_in_a_three_piece_-a-16_1539334524925 4980912-6268613-image-a-5_1539333613847 4981114-6268613-Tracey_Emin_arrives_for_the_wedding_of_Eugenie_and_Jack_at_Winds-m-24_1539334664629 4981432-6268613-Prince_Harry_s_former_girlfriend_Chelsy_Davy_arrived_with_Lady_M-m-27_1539334757456 4981504-6268613-Supermodel_Naomi_Campbell_makes_her_way_into_the_wedding_of_Euge-m-32_1539335004886 4981744-6268613-_Kiss_Kiss_singer_Holly_Vallance_makes_her_way_into_St_George_s_-a-54_1539335357429 4982030-6268381-image-m-67_1539335637229-1 4982074-6268613-image-a-61_1539335704107 4982302-6268381-James_Blunt_waves_as_he_walks_through_Windsor_to_the_chapel_with-a-34_1539336403047 4982438-6268613-Actor_Sam_Branson_showcased_blue_checkered_trousers_and_a_navy_j-m-68_1539336444826 4982730-6268613-Songstress_Ellie_Goulding_who_performed_Your_Song_at_Prince_Will-a-77_1539336872825 103837033_8918c044-66dc-4667-b168-b0f66ca825f2 103836279_hi049918137 103836031_hi049917558 103836027_hi049917410 103836023_hi049917363 103835922_hi049917262 103835614_hi049917000 103835521_e2b73aae-a933-4741-9b54-f24dc218ecd3 103835519_735d5c34-d830-4fc6-acfe-21cf1652c715 103835517_0cf7ee92-6317-42db-89ea-2c09816f9911 103835515_504dafd9-01bf-477e-a519-87534f869b73 103835513_gettyimages-1051947124 103835097_hi049916530 103834938_hi049916436-1 103834933_hi049916401 103834677_hi049916290 103834673_hi049916219 103834588_hi049916152 103834584_hi049916069 103834545_hi049916210 103834542_hi049916060 103834159_e48059d5-614e-4e02-8253-7bf249dd3d01 103834155_cf3d56b6-0dbf-426c-b766-3c1fd6aa0437 103834153_gettyimages-1051947124 103833929_hi049915695 103833872_hi049915500 103833707_gettyimages-1051946258 103833025_shutterstock_editorial_9927740f_huge 103833704_0f27323f-ebfd-4483-81cb-ad890592bf69 103833378_gettyimages-1051945938 103832704_shutterstock_editorial_9927740e_huge 103834938_hi049916436
1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas