Aktualitet

Një tjetër futbollist i Juventusit me koronavirus


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:55 - 17/03/20 |
mapo.al

Një tjetër futbollist me koronavirus te skuadra e Juventusit. Daniele Rugani ishte i pari që u infektua me COVID-19, ndërsa tani është radha e Blaise Matuidi. Mediat e vendit fqinj raportojnë se mesfushori francez ka dalë pozitiv në testin ndaj koronavirusit.


Lojtarët dhe stafi teknik i kampionëve të Italisë qëndrojnë të izoluar në shtëpitë e tyre që prej momentit që u mësua lajmi për Ruganin. Tani i njëjti problem ka prekur edhe 32-vjeçarin, i cili u shpall kampion botë dy vite më parë me Francën.


1


Etiketa: , ,

Pas