ShowBiz

Një tjetër talent shqiptar në skenën e muzikës italiane (Video)


               Publikuar në : 13:22 - 15/03/19 |
mapo.al

Një djalë me origjinë shqiptare, Eden Lorenna, është pjesë e “Sanremo Young”, edicionit muzikor dedikuar talenteve të reja nga mosha 14-17 vjeç.  Eden ka të ëmën shqiptare (Valbona Qesari) dhe babain italian (Davide). Ai ka lindur në një zonë të Romës, Pomezia. Talenti i ri shqiptaro-italian po ndjek aktualisht vitin e tretë të shkollës së mesme për turizëm. Ai e përqafoi botën e muzikës falë nënës së tij, të cilën e dëgjonte kur ishte fëmijë teksa luante në piano.


Eden u bë pjesë e gjysmëfinales së edicionit muzikor pas duetit me fituesen e Sanremos në vitin 1966, Gigliola Cinquetti. Mbrëmjen e sotme, ai do të jetë në mesin e 4 finalistëve. Nuk na ngelet gjë tjetër veçse të presim, për të parë nëse ai do të jetë fituesi.

https://www.facebook.com/lucia.cesareo/videos/2101166166638516/


Etiketa: ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas