Aktualitet

Një vit pas tërmetit më 26 nëntor – Soreca: Tani është koha për të ndërtuar së bashku
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:31 - 26/11/20 |
mapo.al

Në një vjetorin e tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, ka publikuar një video pasqyruese të dëmeve të shkaktuara.Krahas saj, Soreca thotë se tani është koha për të punuar dhe për të ndërtuar së bashku, duke iu referuar solidaritetit të Bashkimit Europian dhe vendeve anëtare të unionit.


Postimi i Luigi Soreca-s në “Twitter”:
  


 

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas