Aktualitet

“Njerëz në tokë, ulërima, dhimbje”/ Aksidenti tragjik në Itali, 6 të vdekur dhe 11 të plagosur (FOTO)


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:00 - 05/01/20 |
mapo.al

Gjashtë të vdekur dhe 11 të plagosur është bilanci i një aksidenti të rëndë që ndodhi në Bolzano të Italisë. Aksidenti ka ndodhur rreth orës 01:15 të mëngjesit të sotëm.


Mediat italiane raportojnë se një makinë ka përplasur një grup turistësh gjermanë, duke shkaktuar 6 viktima dhe 11 të plagosur.


Policia arrestoi drejtuesin e mjetit, një 28-vjeçar.Disa prej të plagosurve janë në gjendje të rëndë. Përplasja ka qenë e fortë, duke i hedhur njerëzit disa metra në ajër.
Policia ka nisur hetimet, ndërsa ende nuk dihen arsyet e aksidentit tragjik. Mediat italiane shkruajnë se po hetohet edhe mbi një përplasje të qëllimshme të grupit të turistëve.Viktimat raportohet se janë të rinj të moshës 20-25 vjeç, që mendohet se po kryenin një shëtitje para se të ktheheshin në hotel, pasi më parë ishin në një disko.

Lexo edhe :  Po udhëtonte me motor me të dashurën, ndërron jetë në aksident i riu shqiptar

Drejtuesi i automjetit, i arrestuar, ka rezultuar në gjendje të dehur. Ai ndodhet në një spital ku po i kryen analizat, pasi rezultoi me përqindje të lartë alkooli në gjak.

Një skenë e tmerrshme”, tregon një grua, e cila ishte dëshmitare në vendin e ngjarjes.

“Njerëz në tokë, ulërima, dhimbje … Një tragjedi. Nuk ka fjalë”, shprehet ajo.

Drejt vendit të ngjarjes kanë shkuar dhjetra automjete të ndihmës së shpejtë, zjarrfikëse dhe ambulanca, si dhe ekipet e shpëtimit.

1


Etiketa: , , , ,

Pas