Aktualitet

Njeriu më i pasur në botë/ Jeff Bezos rimerr titullin pas 6 javësh


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:04 - 17/02/21 |
mapo.al

Jeff Bezos rimerr titullin e njeriut më të pasur në botë, duke i dhënë fund “mbretërimit” të Elon Musk që zgjati për 6 javë.


Sipas Indeksit të Miliarderëve të Bloomberg, themeluesi i Amazon ka një pasuri që vlerësohet 191 miliardë dollarë në krahasim me 190 miliardë që ka drejtuesi i Tesla.


Në vend të tretë të kësaj liste renditet Bill Gates me 137 miliardë dollarë, i ndjekur nga Bernard Arnault me 116 miliardë dhe Mark Zuckerberg me 104 miliardë.“Rivali” kryesor Musk ka humbur terren në ditët e fundit, ku aksionet e tij kanë pësuar rënie në tregjet financiare, duke i dhënë mundësinë Bezos të rikthehet në krye të listës së më të pasurve të cilën e kryeson që prej vitit 2017.
1
Etiketa: ,

Pas