Aktualitet

“Njeriu pa ujë rri 7 ditë”, pas “gafës” së drejtorit të Ujësjellësit të Sarandës, befason ai i Vlorës


               Publikuar në : 17:24 - 09/09/18 |
mapo.al

Disa muaj më parë një deklaratë e Drejtorit të Ujësjellësit të Sarandës, i cili tha se “ka eksperimentuar” me banorët duke i lënë edhe tre ditë pa ujë, për të parë nëse ata do të kishin ankesa apo jo, menjëherë u bë virale në internet.


Por duket se një “lëvizje” e tillë është bërë edhe nga Ujësjellësi i Vlorës, ku përmes një postimi në Facebook, në faqen zyrtare, ata u kujtojnë qytetarëve se njeriu pa ujë mund të jetojë 7 ditë ndërsa pa ushqim rreth një muaj.

Çfarë mesazhi kanë pasur për qëllim të transmetojnë? Ndoshta… që uji është më i rëndësishëm se ushqimi, apo se banorët mund të rezistojnë disa ditë në rast shkëputjeje apo ndonjë problemi me furnizimin e tij?!

dd


Etiketa: , , , ,

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. njeri me kurve se tjetri ,po abuzoni me pushtetin more plehra ,ja u dime trimerine se me nje ankese ne portal dhe beheni si ato bushtrat dhe filloni i merni gojore Rames

    Përgjigju ↓
Pas