Teknologji

Avioni superluksoz ‘Airlander 10’, mundëson superpamje nga lartësia


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:35 - 05/12/21 |
mapo.al

Disa foto të publikuara në DailyMail tregojnë brendësinë e një prej avionëve më të mëdhenj në botë që pritet të ndërtohet.


Hybrid Air Vehicles HAV dhe Design Q zbuluan pamjet e para të “Airlander 10” që është totalisht luksoz për një udhëtim fantastik të pasagjerëve.


Aeroplani që kushtoi 25 milionë dollarë në 2012, do t’i nënshtrohet një restaurimi tërësor duke e kthyer në një mrekulli të qiellit.Kabina 150 metra e gjatë është projektuar për të future 18 pasagjerë.
E veçanta e këtij avioni është se në një pjesë të tij do të jetë transparent, nga ku mund të shihet gjithçka.<
>
auto_ar11532010789 auto_ar21532010789 auto_ar31532010788 auto_ar41532010787 auto_ar51532010786 auto_ar61532010785 auto_ar71532010784 19484648_303 1059224041 lockheed-venture-lifts-off-with-loi-for-12-hybrid-airships-7598-tpYNeRvdxQicl6TYuqlI2RrFW maxresdefault
1


Etiketa: , ,

Pas