Teknologji

Njihuni me Galaxy Fold, telefoni i palosshëm i Samsung’ut


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:30 - 24/02/19 |
ro ot

Gjiganti i teknologjisë Samsung Electronics sot ka prezantuar telefonin më të ri, i cili paloset. Pritet të lançohet në treg në muajin prill, me aplikacione të adaptuara posaçërisht nga Facebook dhe Alphabet Inc të dizajnuara për pajisjen e re.


Telefoni i ri quhet “Galaxy Fold” dhe do të kushtojë 1980 dollarë dhe do të dalë në shitje më 26 prill, ka konfirmuar Samsungu në mbledhjen e  San Franciscos. Pajisja e do të ketë ekran prej 4.6 inçësh kur të jetë i palosur, derisa i shpalosur ekrani i tij është 7.3 inç.


Samsungu thotë se ka punuar me Facebookun, Google, dhe Microsoftin për të krijuar versione speciale të aplikacioneve më të famshme që t’i përshtaten ekranit të ri.DJ Koh, shef ekzekutiv i Samsungut, ka thënë se “jemi këtu për t’ua dëshmuar skeptikëve se një gjë e tillë  mund të bëhej”.
1
Etiketa: , , , ,

Pas