Kryesore

Njihuni me surprizat e motit sot

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 07:30 - 10/05/20 |
mapo.al

Paraditja mbetet me mot të kthjellët dhe vranësira të lehta në vendin tonë. Por mesdita dhe pasditja sjellin shtim të vranësirave në territor por sërish nuk priten reshje.


Temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 6°C verilindja deri në 28°C ultësira perëndimore.


Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në brigjet detare dallgëzim 4 ballë.


Europa Qendrore, Veriore dhe ajo Lindore do të përfshihen nga një sistem i dendur vranësirash duke sjellë kështu shira dhe stuhi ere në këto zona. Ndërsa Europa Jugore vijon në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta.Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas