Aktualitet

Njihuni me vajzat që shkëlqyen në mbrëmjen e Maturës 2018
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:51 - 09/07/18 |
mapo.al

Mbrëmja e maturës është ngjarja më e rëndësishme e gjimnazit. Krah etheve të provimeve, të rinjtë impenjohen shumë, që kjo festë të jetë një ngjarje për të mos u harruar.


Dita, vendi dhe – më së shumti – veshjet për vajzat kanë një rëndësi shumë të madhe. Fustani nuk mund të jetë një zgjedhje e minutës së fundit.


Qëllimi i çdo maturanteje është të shkëlqejë gjatë mbrëmjes. Frymëzuar nga kinematografia, pasi Hollivudi veçanërisht ka prodhuar një pafundësi filmash me këtë tematikë, të gjitha e kanë pak a shumë një model në kokë, sesi duhet të jetë mbrëmja e tyre e maturës.


Në Shqipëri, kjo traditë zë fill përtej viteve ’90. Por kohët e fundit, matura ka marrë shumë nga elementët hollivudianë, që përcjellin modelin e maturës ideale.


 


 

<
>
36669900_10216634396392591_2344082142432067584_n 3 4 36350009_10216581960681731_1748321529382305792_n 36474448_10216604119955699_2721690148063412224_n 36508100_10216609983542285_2478714334776131584_n 36516154_10216602220028202_2545612161263075328_n 36528656_10216594922765775_5130741204220116992_n 36614445_10216626796082588_2678200954196590592_n 36644185_10216628673569524_1780786349654147072_n 36846656_10216652369481907_3522809953741963264_n


Etiketa: , ,

Pas