Aktualitet

Atentati mafioz/ Hida kishte dërguar pamje të autorëve në polici


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:46 - 03/10/19 |
mapo.al

40-vjeçari Besnik Hida u ekzekutua në Lushnje mëngjesin e së martës teksa konsumonte kafenë në një lokal mbi supermarketin që kishte në pronësi. Ekzekutimi i tij dyshohet të jetë bërë nga të njëjtët persona që vranë nipin e tij Zamir Latifi në 2017. Kjo është pista kryesore mbi të cilën ka orientuar policia e Lushnjës hetimet për ngjarjen.


Për vrasjen e Zamir Latifit e Jurgen Hoxhës në tetor të vitit 2017 policia shpalli në kërkim si autorë të dyshuar Orges Bilbilin dhe Laert Haxhiun të cilët megjithëse paraqesin një rrezikshmëri të madhe për shoqërinë vijojnë të jenë ende të lirë.


Të afërmit e viktimës kanë paralajmëruar policinë e Lushnjes 2 javë para ngjarjes se autorët e dyshuar të vrasjes se Zamir Latifit endeshin të lirë.Lexo edhe :  Ky është vendi me kështjellat më të bukura në botë

Edhe vete Hida ndihej në kërcënim për jetën. Burime nga policia thanë për “News24” se që prej tetorit të 2017 e deri para pak ditësh, Besnik Hida ka njoftuar disa herë policinë për lëvizjet e 2 personave të shpallur në kërkim si autorë të vrasjes së nipit të tij.
Hida ka paraqitur në polici edhe materiale filmike, se si këta persona lëviznin të pa shqetësuar në Lushnjë me makina luksoze si “Tuareg” dhe “BMW X6”.Vrasja e Hidës dyshohet se ka lidhje me zinxhirin vrasjeve mes grupeve rivale famëkeqe të Lushnjes, Aldo Bares dhe Laert Haxhiut.

 

1


Etiketa: , , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas