Aktualitet

NON GRATA….. Sondazhi i Express
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 16:13 - 22/12/19 |
mapo.al

80% e shqiptarëve kërkojnë shpalljen “non grata” të Edi Ramës


Kosova dhe e gjithë shqiptaria kundër Edi Ramës. Samiti i Mini Shengenit, i mbajtur në Tiranë, me prezencën e presidentit serb Aleksander Vuçiç, nuk është pritur mirë nga shqiptarët, të cilët kërkojnë madje edhe shpalljen e tij “non grata” në Kosovë.


Këtë gjë e tregon edhe sondazhi që Gazeta Express
Pyetjes, a duhet Edi Rama të shpallet Persona Non Grata në Kosovë?, në rreth 1 orë i janë përgjigjur rreth 10,300 persona, ku 80% e tyre shprehen me “Po”.


 Të njëjtën gjë kërkoi sot edhe ish-deputetja dhe sekretarja e përgjithshme e PDIU, Mesila Doda.

©️ SYRI.netPas