fbpx

Aktualitet

Nuk deklaroi 23 mijë euro në Rinas, procedohet 55-vjeçari (FOTO)

               Publikuar në : 19:31 - 25/06/19 |
mapo.al

Goditet një tjetër rast i mosdeklarimit të të hollave në kufi. Policia njofton se është proceduar penalisht një 55 vjeçar, H.LL, të cilit iu sekuestruan 23.250 euro të padeklaruara gjatë kontrollit në aeroport.


Njoftimi i Policisë:Në zbatim të detyrave të përcaktuara në Planin e masave për forcimin e kontrollit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, rreth orës 16.00 është evidentuar dhe goditur një tjetër rast i transfertave të parave në mënyrë të paligjshme jashtë vendit.


Gjatë kontrollit në vijën e dytë të shtetasit H.LL, 55 vjeç, i cili do të udhëtonte për jashtë vendit, shërbimet e Policisë Kufitare i gjetën këtij shtetasi të fshehura në trup 23.250 euro të padeklaruara në doganën e Rinasit, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Në përfundim të veprimeve, materialet do ti kalojnë për veprime të mëtejshme Prokurorisë për veprën penale “Mosdeklarimi në kufi i të hollave dhe i sendeve me vlerë”.


Etiketa: , , ,

Pas