Kryesore

“Nuk deshën t’u ngjiten pleshta”, Berisha tregon pse munguan 4 kryeministra në Samitin e Ballkanit
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:46 - 27/08/18 |
mapo.al

Ish-kryeministri Sali Berisha e ka quajtur të dështuar samitin e sotëm të liderëve të Ballkanit Perëndimor të mbajtur në Durrës.


Sipas tij arsyeja është mungesa e kuorumit pasi nga 7 kryeministri të Ballkanit Perëndimor, ishin vetëm 3, ndër ta 2 shqiptarë.


Berisha thotë se ata munguan se nuk deshën t’u ngjitën pleshta në narkoshtetin e Noriegës.“Më pak se gjysmë takimi! Miq, takimet multilaterale janë të dobishme, por kur nga 7 kryeministra të ftuar 4 nuk ‘gjejnë’ dot kohë për të ardhur, janë pa kuorum dhe më shumë se dështim.
Kjo veçanërisht kur nga 3 të pranishëm 2 janë shqiptarë. Le t’i themi faleminderit kryeministrit të Malit të Zi se përndryshe do kishim një takim thjesht ndërshqiptar.
Natyrisht ky bojkot ka vetëm një shkak: munguan se nuk deshën t’u ngjitën pleshta në narkoshtetin e Noriegës, i vetëm në Europë dhe në botë!”, shkruan Berisha.
Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas