Aktualitet

“Nuk do të ketë shi”/ Njihuni me surprizat e motit sot


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 08:00 - 17/02/20 |
mapo.al

Edhe pse jemi në muajin shkurt, këto ditë territori shqiptar është karakterizuar nga një mot pranveror, me diell dhe pa vranësira. Sipas IGjEUM, sot nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:


në bregdet: 7 / 14 °C

në vendet e ulëta: 5 / 15 °Cnë vendet malore: 2 / 12 °C


Era pritet të fryjë e lehtë.

1


Etiketa: , , ,

CLOSE
CLOSE
Pas