Aktualitet

“Nuk dorëzohemi!”, Basha: Në 13 qershor i japim përgjigje regjimit të Ramës


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 20:37 - 10/06/21 |
mapo.al

Kreu i PD-së, Lulzim Basha deklaroi se në 13 qershor demokratë do t’i japin një përgjigje regjimit të kryeministrit Edi Rama, duke kujtuar kështu zgjedhjet për drejtuesin e ri të kësaj partie.


Teksa ka publikuar disa foto nga takimi i tij me demokratë në Tiranë, lideri demokrat theksoi se nuk do të dorëzohen.


MESAZHI I BASHËS
Në 13 qershor demokratët do t’i japin një përgjigje të qartë regjimit Rama-Doshi: Ne nuk dorëzohemi. Ne nuk heqim dorë nga demokracia. Ne nuk heqim dorë nga Shqipëria. Ne do ta largojmë pakicën që ka ndaluar përkohësisht ndryshimin, që duan dhe meritojnë shqiptarët.4
Etiketa: , ,

Pas