Aktualitet

Nuk fitoi mandatin e deputetit, Ervin Bushati merr postin e rëndësishëm


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 19:36 - 28/09/21 |
mapo.al

Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Ervin Bushati, ka marrë një post të rëndësishëm.


Bushati është emëruar drejtor i Postës Shqiptare, post në të cilin pritet të prezantohet zyrtarisht ditën e nesërme.


Kujtojmë se Ervin Bushati ishte në listat e PS për Tiranën në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, por nuk arriti të merrte mjaftueshëm vota për të siguruar mandatin e deputetit, pasi disa deputetët jashtë listës fituese thyen herësin e partisë dhe fituan mandatin.1Etiketa:

CLOSE
CLOSE
Pas