Sport

“Nuk jam i befasuar, e admiroj”, Zidan fjalë-mjaltë për Ronaldon


               Publikuar në : 21:15 - 15/03/19 |
mapo.al

Zinedin Zidan është gati në debutimin e tij të ri në stolin e Real Madridit, por pavarësisht impenjimeve me “Los Blancos”, francezi nuk harron të përkëdhelë ish-lojtarin e tij, Kristiano Ronaldon, që të martën shkatërroi Atletikon.


“Nuk jam aspak i befasuar me atë që ka bërë në ndeshjen ndaj Atletikos. E admiroj për ndeshjen që ka bërë, chapeau”, thotë Zidan, që nuk humbet rastin të përkëdhelë Ronaldon.

Më pas ai flet dhe për dy nga beniaminët e tij, Marselon dhe Izkon. “Mund të luajnë të dy kundër Seltës. Izko dëshiron vetëm të luajë, asgjë më shumë. Marselo nuk ka luajtur shumë, por është një profesionit”.


Etiketa: , , , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Pas