KMR

Nuk janë thjesht foto, por 23 copëza nga historia e pazakontë e botës


               Publikuar në : 19:15 - 01/11/17 |
mapo.al

Më poshtë janë listuar 23 fotografitë më të pazakonta dhe më të paparat, shkrepje të cilat nuk e dinim që ekzistonin. Secila prej tyre tregon një prespektivë interesante në të kaluarën.


Martesa e Princeshë Dianës dhe Prince Charles, 1981.

Belka dhe Strelka, krijesat e para frymore që u dërguan për të obitruar Tokën dhe u kthyen të gjalla.

Një festë shampanje viti 1960.

Sigmund Freud dhe Carl Jung duke u relaksuar me shoqërinë në sauna, viti 1907.

Metoda e luftimit të alkoolizmit: subjektit i jepej një dozë vaj pluhur që është mjaft i madh sa për një kalë, viti 1916.

Buzz Aldrin duke kapur një foto selfie, viti 1969.

Madonna, Sting dhe Tupac Shakur në Los Angelos, viti 1993.

3,000 njerëzit që ndërtuan bankën “Chase” në Manhattan, Neë York, gusht 1964.

Arsenal vs. Manchester United. Stadiumi Highbury , Londër, 1926.

Kurorëzimi i mbretëreshës Elizabeth II. Pallati mbretëror Buckingham, viti 1953.

Ekuipazhi i një nëndetëse në kostume zhytjeje, viti 1908.

…Ju kujtojnë ndonjë?KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

  1. Ai qe shet topa bore me ngjan me njerin….vetem se ka nja dy gjera te vogla qe nuk perputhen: padyshim me ngjyre te lekures me te bardhe dhe ndoshta me i gjate…

    Përgjigju ↓
Pas