Aktualitet

Nuk justifikoi 20 mijë $ – Vettingu ‘djeg’ drejtuesin e Gardës, Besim Shabani


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:02 - 23/10/20 |
mapo.al

Shkarkohet nga detyra një drejtues i Gardës.


Besim Shabani, me funksion zv/ drejtor në Drejtorinë për Sigurinë Fizike të Personaliteteve të Larta Shqiptare dhe familjarëve të tyre në Gardën e Republikës, nuk ka mundur të kalojë Vettingun.


Trupa e Komisionit të Jashtëm të Vlerësimit, e përbërë nga Ledian Rusta, Luljeta Qoku dhe Sonila Kadareja, ka vendosur shkarkimin e tij për probleme me pasurinë.Shabani nuk arriti dot të justifikojë shumën prej 20 mijë dollarësh, duke pretenduar se ia ka sjellë i vëllai nga Amerika. Subjekti gjithashtu ka përfituar disa interesa bankare në vlerën e 1563 dollarëve, për të cilat nuk është treguar transparent.


 

1


Etiketa: ,

Pas