Aktualitet

Nuk ka qetësi për Hysajn, parulla kërcënuese nga ultrasit e Lazios


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 10:53 - 20/07/21 |
mapo.al

Mund të quhet një përplasje tashmë ajo mes Elseid Hysajt dhe Ultrasve të Lazios.


Këta të fundit nuk ndalen vetëm me fshirjen e postimeve nga Hysaj dhe lojtarët e tjerë të videos me këngën “Bella Ciao”, por janë hedhur në sulm kundër mbrojtësit shqiptar.


Ky i fundit i ardhur nga Napoli si një blerje e re këndoi këngën e famshme, por kënga konsiderohet si muzikë partizane dhe në anët e Lazios të cilët janë ekstrem i djathtë nuk ka vend.

Dje në mbrëmje, pothuajse në mesnatë ulstrasit e ekipit kanë përshkallëzuar nismën e tyre kundër lojtarit shqiptar teksa kanë shfaqur një parrullë kundër tij, “Hysaj krimb, Lazio është fashiste”. 

Termat e përdorur janë jashtë normales dhe tregojnë se situata është e nderë e në anën tjetër Lazio ka marrë në mbrojtje mbrojtësin e saj duke deklaruar se klubi e ka për detyrë të mbrojë futbollistët dhe se ngjarja nuk mund të keqpërdoret pasi nuk kishte aspak nuanca politike.

40


Etiketa: ,

Pas