Kronika

Nuk mbanin maskë, ndëshkohen 289 qytetarë, gjobë 10 mln lekë 3 lokaleve


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 13:58 - 31/12/20 |
mapo.al

Në 24 orët e fundit janë gjobitur 289 qytetarë që nuk kanë zbatuar masat anti-Covid.


Gjatë kontrolleve në të gjithë vendin, policia ka ndëshkuar me 3,000 lekë gjobë secili 276 qytetarë që janë konstatuar duke lëvizur pa maskat mbrojtëse.


Gjatë kontrolleve janë shoqëruar në ambientet e Policisë në të gjithë vendin, 4 qytetarë që nuk kanë pranuar t’u tregojnë punonjësve të Policisë dokumentin e identifikimit.Këta të fundit, pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit, janë ndëshkuar me 3.000 lekë dhe më pas janë lënë të lirë.Gjatë kontrolleve të ushtruara në subjekte të ndryshme, policia ka evidentuar 3 subjekte që ushtronin aktivitetin në kundërshtim me protokollet e sigurisë. Administratorët e bizneseve janë ndëshkuar me 1.000.000 lekë gjobë.Lexo edhe :  Kontrollet me dronë, 9 shoferë të arrestuar e 278 të gjobitur në 24 orë

Gjithashtu, gjatë kontrolleve janë konstatuar 10 qytetarë që lëviznin në rrugë pas orës 20:30, pa arsye të domosdoshme, të cilët janë ndëshkuar me masën administrative 10.000 lekë secili.

1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas