Kryesore

Nuk mbanin maskën – ndëshkohen 645 persona, gjobë 1 mln lekë edhe një lokali


Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 14:00 - 20/11/20 |
mapo.al

Policia e Shtetit njofton se, në 24 orët e fundit, ka gjobitur 645 persona të tjerë në të gjithë vendin për mosrespektim të rregullit anti-Covid për mbajtjen e maskës në ambientet publike.


Gjithashtu, masë administrative është vendosur dhe ndaj një subjekti për shkelje të protokollit të sigurisë kundër koronavirusit i cili mori një gjobë prej 1 milion lekësh.


Në komunikatën e policisë mësohet se janë ndëshkuar dhe 9 qytetarë të tjerë që u konstatuan duke lëvizur në këmbë pas orës 22:00 në një kohë kur kjo gjë është e ndaluar, përveçse për arsye madhore.1


Etiketa: , ,

CLOSE
CLOSE
Pas