Aktualitet

Nuk ndalet ish-kreu i PS, ja krahasimi që u bën njerëzve të Ramës
Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 17:35 - 29/09/20 |
mapo.al

Pas akuzave që hodhi ndaj Elisa Spiropalit, ish-kreu i PS-së në Shkodër Edip Shiroka, e ka quajtur kryeministrinë dhe Bashkinë e Tiranës një “Kuçkapalace”, duke e krahasur me emrin e një rruge në Vjenë.


“Sa herë që me Strassenbahn e bëj rrugën nga Schottentor ( qendër Vienë) për në Gersthof, është një nga stacionet ndërmjetës që quhet Kuçkagasse, dhe pa pikë “turpi” altoparlanti të njofton – Kuçkagasse – në shqip do të thotë – rrugica e kuçkës, fjala vjen si Zogu i Zi në Tiranë.


Dhe kjo më kujton grupin e Facebook-save qeveritarë që në varësi të objektit ku janë të instaluar, Kryeministri apo Bashki, ai objekt shumë mirë  mund të quhet Kuçkapalace…”, shkruan në rrjet Shiroka.


 
Etiketa: , ,

Pas